Good Vibes CrossFit repre tím sa počas uplynulého víkendu zúčastnil ďalšej CrossFit-ovej súťaže. Keďže sme sa na ňu po súťažnej odmlke zapríčinenou nemenovanou “pandémiou” veľmi tešili rozhodli sme sa s Vami podeliť o výsledky a naše dojmy z tejto outdoor súťaže.
Súťaž dvojíc Havířov SvarExpert Games sa konala v areáli Přístavu Juhász neďaleko Havířova, organizátorom bol tím okolo Michala Mičku z gymu Funkční fitness Havířov.
Náš gym reprezentovali v kategórií zmiešaných dvojích Lenka Ďudíková + Lukáš Lupták (Tím Good Vibes) a Ivana Roubalova + Matúš Ďudík (Tím Good Oldies). V nabitej kategórií dvojíc mužov sa na štartovnú čiarnu postavili Matej Neradil + Patrik Wyka s príznačným názvom tímu Good Bad Boys.

Priebeh súťaže:

V prvom zo štyroch súťažných workoutov nás preverilo štafetové plávanie v dĺžke 6 x 100 metrov na otvorenej vode zakončené spoločným behom dvojích v pestrom teréne v dĺžke 2500 metrov. Ako prvý workout v teplé letné ráno sme ovlaženie v príjemných vodách Žermanickej priehrady privítali s rozkročenou náručou a každý sme si plávanie užili v rámci svojich technických možností 🙂 Čo kto stratil alebo získal vo vode sme sa následne snažili dobehnúť alebo udržať pri behu kde sa ukázala kapacita našich pľúc pod tlakom konkurenčných tímov v plnej kráse.

WOD 1: Swim and Run
600 m Swim (štafeta po 100 m)
2500 m Run (synchro)

V druhom workoute si prišli na svoje “siláci”. Boli sme nútení “oprášiť” svoje vzpieračské schopnosti a pod časovým tlakom, za pravidelného a stupňovaného buchotu konkurenčných činiek si každý jeden z našich reprezentantov vybojoval pochvalu od trénerov za progres, ktorý v tejto disciplíne zaznamenali. Musíme uznať, že v tomto workoute pánov potrápil určite technicky a váhovo náročnejší vzpieračský komplex, ale na druhej strane si musíme uvedomiť aké náročné musí byť pre ženy šlapať na plné obrátky zarovno s testosterónovo vybavenejšími polovičkami.

WOD 2: Happy Barbell
AMRAP 5 Minutes (štafeta)
Mens: 1 Power snatch + 1 Hang Power snatch + 1 Squat snatch 60 kg
Women: 1 Power clean + 1 Hang Power clean + 1 Squat clean 40 kg

Tretí workout bol zložený z dvoch častí. Kľúčovým prvkom v oboch častiach bola taktika, súhra tímových partnerov a ochota zaťať zuby a potiahnuť za svojho druha v prípade potreby. Môžeme povedať, že toto bolo ukážkový, pestrý a typicky CrossFitový workout, v ktorom si najlepšie z našich tímov rozumel ten najskúsenejší.

WOD 3: Part A: Double Rower
AMRAP 3 Minutes
Row calories + Double unders
WOD 3: Part B: Crossfajt
AMRAP 11 Minutes
21 Toes to bar
18 Overhead squat 40/25 kg
15 Chest to bar
12 Double KB thruster 24/16 kg
6 Bar Muscle up

 

Štvrtý workout preveril hlavne agilitu a šprintérske schopnosti atlétov. Najstaršiemu z našich tímov mierne začala dochádzať para zatiaľ čo ostatné z naších tímov sa konečne rozbehli do očakývaných výkonov.

WOD 4: D-Ball Sprint
AMRAP 12 Minutes
1 Rope climb (men Leg less)
6 x 10 m Shuttle sprint
10 Hand stand push ups (women 7)
5 Sandbag cleans 50/30 kg
4 x 10 m Sandbag carry

 

Piaty – finálový workout abolvovali všetky tími a bola to naozaj rýchla jazda. Všetky cviky bolo nevyhnutné previesť synchronizovane (naraz), takže tu sa v maximálnom meradle ukázala zohratosť a vyrovnanosť členov tímu.

WOD 5: Final Synchronization
30 Synchro Wall balls 9/6 kg (305 cm)
30 Synchro KB Snatch 24/16 kg (alt. per 5 reps)
30 Synchro Pistol squats
30 Synchro Bar facing burpees

Po napínavom čakaní na finálne výsledky sme mohli vystreliť imaginárne konfety a tešiť sa z úspechu nášho najskúsenejšieho tímu Good Oldies (Ivana a Matúš), ktorí po spanilej jazde z prvej polovice súťaže boli nútení skloniť hlavy pred tímom Front Gym z Olomouca a mohli tak vystúpiť na stupienok pre druhý najlepší tím. Náš ďalší tím v kategórií zmiešaných dvojích Good Vibes (Lenka a Lukáš) to po miernom trápení vo vode a nie úplne vydarenej stratégií z tretieho workoutu vytiahol až na piate miesto.
Jediný náš tím v kategórií mužských dvojíc Good Bad Boys (Matej a Patrik) to v brutálnej konkurencii a aj napriek miernej nepriazni osudu v podobe prísneho rozhodcu vo finále dokopali na desiate miesto z 23 tímov.

Organizátorský tím napriek komplikáciam v podobe “korona” obmedzení zvládol svoju prácu na výbornú a mohli sme sa tešiť z perfektne zorganizovanej súťaže s rýchlym priebehom a k tomu v krásnom prostredí, ktoré umožňovalo príjemné strávenie mimosúťažného času pre atlétov aj divákov.
Už teraz s istotou môžeme potvrdiť, že sa tešíme na zimnú edíciu Havířovského preteku 🙂

Priatelia, súťaženie v CrossFite je iba čerešnička na vrchole našej torty aktivít. Sme tu pre každého, kto sa chce hýbať a dať svojmu životu nový stimul alebo uhol pohľadu.

Už teraz sa môžete tešiť na report z ďalších súťaží a taktiež aj live prenosy.

Do skorého videnia 🙂

 

P.S. Ďakujeme každému kto nám v našej činnosti pomáha a fandí či osobne na súťažiach alebo cez siete 😉